• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschodnią część Europy!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest sporo mniej popularna wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc jedyny sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest jakoś gorszym krajem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, aniżeli Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, należy otwarcie napisać, że Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica i największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom zdecydowanie daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa w tym momencie o tym, iż Lizbona jest kilka razy bardziej zamożna, niż inne regiony kraju, który może nie jest zbyt biedny, ale jednakże daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, choćby dlatego, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Choćby miejscowość Lagos jest rewelacyjnym miejscem na wypoczynek. Na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko piękne, lecz także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów w Europie
Wiele osób nawet twierdzi, że Włochy to najładniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko ładne miasta bądź doskonałą pogodę, ale również dały dla nas genialnych naukowców, pyszne potrawy czy szybkie auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Włoch. Doskonałym rozwiązaniem jest to by do Włoch dostać się za pośrednictwem linii lotniczych. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najbardziej wskazanym punktem startowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast w Europie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest bardzo klimatycznym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Świetne są również miejscowości zlokalizowane w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o wspaniałą Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby podać wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z niecierpliwością wyczekuje na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach wytężonej pracy w końcu przychodzi ten moment gdy możemy wraz z bliskimi wyjechać na wspólny wypoczynek. Obecnie opcji w tym zakresie posiadamy tak dużo, iż niełatwo jest wybrać. Dobrze jest zapoznać się szczegółowo z propozycjami przeróżnych biur podróży, które mają często do zaoferowanie sporo ciekawych lokalizacji w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy tego rodzaju możliwość i chcemy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na odpoczynek w mniej popularnych miesiącach. Nie dość, iż ceny w tym czasie są o wiele niższe, to ilość turystów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy również aby oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak morze czy dobrej klasy hotel, pomyśleć dodatkowo o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą pogodę oraz interesujące zabytki do zwiedzania jest zapewne Grecja. Stolica tego państwa, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta wielką historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na wyjazd do Grecji możemy mieć pewność, iż nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi wspaniałymi budowlami oraz opowieściami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemalże raj. W końcu to piękne państwo, w którym nieustannie świeci słońce, wynagrodzenia są przyzwoite, a na dodatek cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi w takim razie to, że Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu turystów. Jeśli należysz do owego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że wyjazd do Australii to spory wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, pewnie uda się nam zwiedzić Australię. Trzeba najzwyczajniej w świecie ustalić sobie cel!
A należy jasno napisać, iż Australia może zaoferować dla gości bardzo dużo atrakcji. Naturalnie Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na czołowych miejscach, jeśli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, na przykład słynną Operę, lecz również wiele innych miejsc. Ciekawym miejscem jest również Melbourne – miasto, w którym jest organizowany Australian Open. Co ciekawe, w Australii nie mieszka wielu ludzi – około 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również spore miasto Perth, które jest zlokalizowane na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem na świecie, który oferuje nam bardzo wiele niesamowitych widoków oraz innych

1. Przejrzyj

2. Przejrzyj

3. Czytaj dalej

4. Zajrzyj tutaj

5. Tutaj

Categories: Turystyka

Comments are closed.